Kartka świątecznaW dniach 17-19 grudnia 2021 r. odbyło się wydarzenie "Świąteczny czas z kołami naukowymi Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie".

Przedsięwzięcie rozpoczęło się od spotkania opłatkowego z władzami Uczelni, podczas którego życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia złożyli: Zastępca Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – Pan insp. dr Andrzej Żyliński, Pani Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych – mł. insp. dr Agnieszka Choromańska, Kapelan WSPol – ks. dr Wojsław Czupryński oraz w imieniu studentów – Przewodniczący Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych – st. post. Dominik Szewczyk.

Ponadto w ramach tego wydarzenia Studenckie Koło Nauk Kryminalistycznych oraz Studenckie Koło Kryminologiczne Causa Mali przygotowało liczne konkursy. Jednym z nich był konkurs artystyczny, w którym uczestnicy mieli za zadanie ukazać magię Świąt w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Spośród nadesłanych wielu zdjęć i grafik, jury w składzie: przewodniczący kół naukowych i Zarządu Samorządu Studenckiego, wybrało zwycięską trójkę:

1. Samsel Dominika

2. Regulska Patrycja

3. Tokarz Natalia

Ponadto, za swoją grafikę, wyróżniona została Aleksandra Siewert.

W kolejnym konkursie uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Ich zadaniem było wykonanie kolędy lub świątecznej piosenki na platformie „iSing” i przesłanie nagrania na skrzynkę mailową organizatorów. Jury, po długich konsultacjach, zdecydowało się nagrodzić poniższe osoby:

1. Chełstowska Julia

2. Olęcka Oliwia

3. Mróz Renata

Pracownicy oraz studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie mogli również wcielić się w rolę detektywów, rozwiązując quiz kryminologiczny. Ponadto, przez wszystkie 3 dni wydarzenia, uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę w kryminalistyczno-kryminologicznym teście wiedzy. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, a jego podium przedstawia się następująco:

1. Skiba Aleksandra

2. Siewert Aleksandra

3. Grabowska Magdalena

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział w świątecznej rywalizacji. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne wydarzenie będzie cieszyło się równie dużym zainteresowaniem. Wesołych świąt!