Warning: getimagesize(images/unnamed_2.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1558
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/unnamed_2.jpg'

unnamed 2Bostoński morderca zabijający samotne kobiety w okrutny sposób. Bezbronne ofiary są wiązane i pozbawiane macicy w bardzo precyzyjnym stylu. Sprawa, która wydawała się zamknięta, zostaje otwarta na nowo.

Tess Gerritsen to amerykańska autorka thrillerów medycznych, jedna z najpopularniejszych na świecie. Dzięki swoim umiejętnościom pisarskim i sukcesie, jaki osiągnęła, zrezygnowała z praktyki lekarskiej. Przekłady książek Gerritsen publikowane są w 35 językach i regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w USA i Europie, sprzedaż na całym świecie przekroczyła już 30 milionów egzemplarzy.

Książka pt. „Chirurg” opowiada o bostońskim mordercy zabijającym samotne kobiety w okrutny sposób. Bezbronne ofiary są wiązane i pozbawiane macicy w bardzo precyzyjnym stylu. Z tego powodu media nazwały go tytułowym Chirurgiem.

Tą sprawą zajmują się detektywi: Jane Rizzoli i Thomas Moore. Ta seria zabójstw naprowadza detektywów na podobny przypadek, który miał miejsce dwa lata wcześniej w Savannah. Ocalała wtedy doktor Catherine Cordell, która podczas ataku zabiła napastnika, ponownie jednak jest narażona na niebezpieczeństwo. Powrót koszmaru? Naśladowca? Sprawa, która wydawała się zamknięta, zostaje otwarta na nowo.

W trakcie czytania trafiamy na całkiem dobrze nakreślone profile psychologiczne, a także opisy medyczne przeprowadzanych operacji i sekcji zwłok. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na problemy psychiczne, z jakimi borykają się ofiary jeszcze przed ich śmiercią. W jaki sposób tytułowy bohater wybierał kobiety i dlaczego akurat je.

Innymi — małymi, ale nadal ciekawymi wątkami, jakie znajdują się w thrillerze, są: kobieta pracująca wśród samych mężczyzn, wątek miłosny policjanta i jednej z ofiar oraz nawiązania do takich postaci jak Ed Kamper.

Podsumowując, „Chirurg” to rewelacyjny kryminał, który trzyma w napięciu przez cały czas. Jest napisany prostym językiem i nie brakuje w nim opisu brutalnych scen, które są drastycznie realistyczne. Odzwierciedlają one ponurą prawdę, w którą aż ciężko uwierzyć, a równie dobrze może dziać się pod naszymi nosami. Polecam tę książkę dla osób, które szukają dobrego wprowadzenia w tematy związane z medycyną i kryminalistyką oraz nie są uczulone na „widok” krwi.