cialo nie klamie b iext548982756y5

Poznaj jeden z najtrudniejszych zawodów, pełnego tajemnic, stojącego na pograniczu świata żywych i umarłych. Daj porwać się dr Judy Melinek za policyjne taśmy i przeczytaj o sekcjach zwłok, dokonywaniu oględzin na miejscu zgonu i wspieraniu pogrążonych w żałobie bliskich.

Dr Judy Melinek jest patologiem sądowym i profesorem klinicznym w UCSF Medical Center. „Ciało nie kłamie” to szczery zapis wspomnień patolożki, pracującej w nowojorskim biurze naczelnego lekarza sądowego na stanowisku specjalisty medycyny sądowej. Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z dokonywanych oględzin na miejscu zdarzenia.

Lektura przedstawia historię lekarki, która dzieli się swoją drogą dochodzenia do perfekcji. Ukazuje podróż po rozwikłanych zagadkach kryminalnych zapisanych w ludzkim ciele, które jest drogą do poznania okoliczności śmierci. Żadnej tajemnicy nie stanowią samobójstwa, tragiczne wypadki i morderstwa, których poszczególne przypadki zostały przeanalizowane oraz opisane zrozumiałym i nieskomplikowanym językiem.

Wyznania dr Judy Melinek to bardzo interesująca pozycja, która zaintryguje nie tylko specjalistów, ale także laików, którzy w prosty i przystępny sposób mogą poznać sekrety pracy patologa sądowego. Niełatwej pracy, którą wykonują ludzie z pasją i silną psychiką.


 - Dominik Szewczyk